DRONE YARIŞLARI

GAMEX 2017 ‘ DE TÜRKİYE DRONE LİGİ ‘’DRONEMANYA’’ İLE YER ALIYOR

Dronelar 4 gün boyunca izleyicilere interaktif deneyimler yaşatacak!

Türkiye Drone Ligi, dünyada son 2 yılda F1’e alternatif gösterilen drone ve drone sporlarını geniş kitlelere ulaştırabilmek için her yıl artan katılımcı sayısı ile Türkiye’nin en itibarlı  Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2017 ‘ye katılıyor.  14- 17 Eylül 2017 tarihlerinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde organize edilecek olan GameX 2017’de Türkiye Drone Ligi ‘’DroneManya’’ konsepti ile yer alıyor.

Türkiye Drone Ligi, 2016 yılından itibaren “Yarış”, “Akademi”, “Corner”, “Pist”, “Merchandising” hizmet öğeleri ile marka bütünlüğünü tamamlayarak tüm yazılı, görsel, sesli, dijital ve sosyal medya mecralarında tanıtımını gerçekleştirmiştir. İlk yarışını 11 Mart 2017’de gerçekleştiren TDL’nin Türkiye Drone Ligi Yarışları programı 18 Mart 2017’de TV8,5’ta yayınlandı. Türkiye Drone Ligi, etaplarının yanı sıra drone sporunu yaygınlaştırmak için Dronemanya adı ile şov yarış ve etkinlikleri düzenlemektedir. 19 Mayıs 2017 tarihinde Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda 15.000 kişinin katılımı ile gerçekleşen Dronemanya etkinliği binlerce insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. TDL, eğitim ve üretim için kurumsal alt yapı çalışmalarını 2018 sezonu için sürdürmektedir.

EEMEA Bölgesinin en prestijli dijital oyun fuarı GameX 2017 ziyaretçileri öncelikle TDL görevlilerinden uçuş eğitimi aldıktan sonra, TDL profesyonel pilotlarını hem şov yarışlarında izleme zevkini tadacak hem de onlarla uçuş deneyimi yaşama imkanına sahip olacaklar.

Fuar süresince katılımcılar TDL standında drone ve drone sporları ile ilgili dünyadaki gelişmelerden bilgileri alabilecek, sürpriz hediyeler kazanabilecek ve Maker standlarından son teknolojileri deneyimleyebilecekler.